WORKSHOP IDY KELAROVÉ


workshop Idy Kelarové
Termín: 27.–28. srpna 2021, Rožnov pod Radhoštěm
Cena: 2500 Kč (cena zahrnuje kurzovné a vstupenku na festival Hlasy)
Vhodné pro začátečníky i pokročilé, amatéry i profesionály.


Na workshop se může přihlásit každý z vás, kdo cítí hlubokou potřebu zazpívat si. Idin způsob otvírání a objevování lidského hlasu není vedený zájmem o dosáhnutí technické dokonalosti. Není to snaha jak krásněji, silněji a lépe zpívat. Zpívání a procítění písně je jen záminka k hledání toho hlasu v člověku, který nikdy nikdo neuslyší. Hlasu, který nás vede zpět k emocím. Především tam totiž Ida nachází základní zdroj života a lidské kreativity. Dílny jsou otevřeny pro každého, kdo má chuť projít přes neskutečnou sílu předsudků, zvyků, zlozvyků a hlavně strachem, který nám brání v tom, nadechnout se, otevřít se a zpívat.
Od účastníků se očekává základní otevřenost vůči zpěvu a práci s hlasem, základní muzikalita a chuť jít naplno do společné práce. Součástí workshopu bude i krátké vystoupení v rámci koncertu Idy Kelarové v hlavním programu festivalu a účast na zvukové zkoušce.

Ida Kelarová je zpěvačka, muzikantka, sbormistryně, hudební aranžérka a producentka. Vychází ze zkušeností, které získala díky svému působení ve Velké Británii, Dánsku a Norsku, kde do roku 1994 žila. V roce 1995 se vrátila do ČR a založila unikátní Mezinárodní školu pro lidský hlas (International School ofHumanVoice). Stala se nepřehlédnutelnou osobností evropské hudební scény. Ve své škole jedinečným způsobem kultivuje zpěv svých studentů a účastníků seminářů. Je přesvědčena, že každý člověk má mít možnost projevit svůj hlas v jeho přirozené podobě. Stačí se jen zbavit ostychu a předsudků. Život také obsahuje různé tóny… Ida Kelarová studovala na Janáčkově konzervatoři v Brně hru na violoncello a klavír. Po studiích získala cenné zkušenosti jako herečka a zpěvačka v Divadle na provázku v Brně. Působí také v hudební skupině Jazz Famelija. Tu vede společně se svým mužem, Desideriem „Dežo“ Duždou. Mají za sebou řadu oceněných alb. Rádi ve své skupině spojují zdánlivě nespojitelné: profesionály i amatéry, různé hudební žánry… Stejný elán věnuje Ida Kelarová talentovaným romským dětem a mládeži, které podporuje v jejich hudební a pěvecké tvorbě prostřednictvím sdružení Miret, které založila také společně se svým mužem.

Praktické info:
Dvoudenní workshop se koná v areálu Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.
27. srpna
9.15–9.45 h – registrace ve vstupní hale VMP (Sušák, Palackého 634, Rožnov p. R., mapa)
10.00–18.00 h – workshop s přestávkou na (vlastní) oběd
28. srpna
10.00–12.00 h – workshop
12.00 – přestávka na oběd
14.30–15.00 h – zvuková zkouška
17.00 – začátek festivalu Hlasy
21.15–22.00 h – vystoupení v rámci festivalového koncertu Idy Kelarové

Více informací na pavel.trcka(zavinac)fujare.cz, tel. +420 605 764 343.

web Idy Kelarové